wtorek, 22 czerwca 2010
Bee Yourself! vol. 1

Po długiej przerwie Bee In Vogue wraca do blogowania :D Dwumiesięczny twórczy odwyk pozwolił mi docenić "wolność słowa", którą daje mi ten blog ;)

Na początek sezonu wakacyjnego wypadałoby "stworzyć" coś nowego. Dlatego też tę notkę traktuje jako otwarcie nowego cyklu. Mam nadzieję, że będzie się on rozwijał i będzie dla Was źródłem informacji i inspiracji.

Do rzeczy! Wydaje mi się, że modą interesuje się w pewnym stopniu prawie każdy z nas – każdy bowiem chodzi od czasu do czasu na zakupy, każdy dąży do tego żeby wyglądać dobrze (jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej, ale to już zupełnie inna rzecz ;)). Prawdziwy fashionista jednak dodatkowo dąży do tego żeby się w twórczy sposób wyróżnić. W dobie atakujących nas ze wszystkich stron sieciówek trudno znaleźć coś oryginalnego, coś, czego nie zobaczymy każdego dnia na kilku innych osobach.
Na szczęście jednak z pomocą przychodzi Internet ;) Daje on możliwość znalezienia rzeczy oryginalnych, a czasem wręcz niepowtarzalnych. Jedyny problem to to, że trzeba wiedzieć gdzie szukać ;) Postaram się od czasu do czasu pisać o takich właśnie miejscach – butikach młodych projektantów, sklepach z "artystyczną" odzieżą, sklepach vintage itp.

 

Do napisania tej notki zainspirowała mnie wizyta w sklepie z autorskimi t-shirtami Aife&Villk. Koszulki są malowane ręcznie specjalnymi farbami do tkanin – nadruki są więc zarazem trwałe (czytaj: pierne) i niepowtarzalne. Główną cechą wyróżniającą butik Aife&Villk spośród innych projektantów t-shirtów jest to, iż znaleźć tam można bardzo różne fasony i kolory (a nie, jak zazwyczaj, jeden tradycyjny fason à la męska koszulka). Jednym słowem, każdy znajdzie tam coś dla siebie, zwłaszcza, że można także zamówić własny projekt/zgłosić sugestie autorom.

Polecam!!!
Aife&Villk


Moje subiektywne TOP5 (część niestety już sprzedana).

"Bunny and the clock"
Aife&Villk
Fot. www.sztaluga.carbonmade.com

"Pirate parrot"
Aife&Villk
Fot. www.sztaluga.carbonmade.com

"Steampunk Valentine"
Aife&Villk
Fot. www.sztaluga.carbonmade.com

"Gold fish"
Aife&Villk
Fot. www.sztaluga.carbonmade.com

"Heart & black"
Aife&Villk
Fot. www.sztaluga.carbonmade.com

Find me on Polyvore